Vadovų Magistrantūra (MM)

Skaitmeninė transformacija ir verslas

Modulis
Registruotis konsultacijai
Modulio metu siekiama perprasti skaitmeninę transformaciją nuo paprasčiausių ir greičiausiai pritaikomų metodų, įrankių, sprendinių versle siekiant efektyvesnės veiklos, iki naujų galimybių verslo plėtrai bei augimui siekti.
Gediminas Buivydas
Modulio vadovas
ISM MM patyriminės paskaitos
Skaitmeninė transformacija ir verslas
Modulio tikslas
Paskatinti vadovus identifikuoti ir įveiklinti strategines skaitmeninės transformacijos galimybes savo organizacijose. 
Kam vertėtų rinktis šį modulį?
Modulis skirtas visiems vadovams, kurie ieško verslo modelio inovacijų, taip pat padalinių vadovams, kurie atsakingi už skaitmeninių projektų diegimą savo veikloje.
Modulio rezultatai
Baigę modulį gebėsite identifikuoti skaitmenizavimo poreikius ir galimybes savo organizacijoje; sužinosite, kokios priemonės ir įrankiai yra aktualūs bei tinkamai juos išnaudoti; turėsite patirties nagrinėjant realius verslo skaitmenizavimo atvejus ir sprendžiant iššūkius; gebėsite formuoti skaitmenizavimo strategiją savo organizacijoje; gebėsite nuo idėjos iki įgyvendinimo formuoti, koordinuoti skaitmenizavimo projektus, ir numatyti finansavimo galimybes tokiems projektams teikti.
Lietuvių kalba
1 semestras
2024 m. ruduo
Išsami informacija apie modulį
Apie modulį
Ką išmoksite?
Pagrindinės temos
Dėstytojai
Apie modulį

Skaitmeninė transformacija – tai ne tik pasiruošimas ateičiai, tačiau ir ypač greitai vykstantys pokyčiai aplinkoje bei tai, kiek organizacijos veiklos modelis juos atitinka. Išoriniai su skaitmenizacija susiję pokyčiai tiesiogiai ar netiesiogiai jau paveikė ir veiks jūsų organizaciją – nepriklausomai nuo jūsų. O štai pokyčiai ir skaitmeninė transformacija iš vidaus – pirmiausia yra vadovų ir savininkų apsisprendimas ir sprendimai.

 

Atidėlioti šiuos sprendimus tampa vis rizikingiau, kadangi remiantis įvairių tyrimų duomenimis, pandemija skaitmenizacijos lygį akseleravo 5-7 metais. Esminis skaitmeninės transformacijos bruožas – greitis. Kai viskas vystosi greitai, neretai kyla baimė praleisti kažką svarbaus (angl. „fear of missing out“ – FOMO) arba svarstymų, jog šia sritimi turėtų rūpintis technologijų specialistai. Juoba, kad tyrimai ir praktika rodo, jog nėra nei vienintelio, nei tiesaus kelio, tinkamo visoms organizacijoms, o mus supanti informacija dažnai iššaukia daugiau neapibrėžtumo, nei sukuria aiškumo. Į dažnai vartojamą raktažodį „skaitmenizacija“ sudedama tiek skirtingų prasmių, kad iškraipoma jos esmė ir kyla daug klausimų. Lygiagrečiai, technologijoms vystantis sparčiai, keičiasi verslo ekosistema, klientų, darbuotojų, ir partnerių poreikiai, o vadovai susiduria su dilema: Kiek skaitmenizuotis yra pakankama ir kaip tai padaryti efektyviai, jeigu technologijos nuolat keičiasi?

 

Iš tiesų, į klausimus kaip įgyvendinti? iš technologinės perspektyvos vadovams gali padėti atsakyti technologijų specialistai. Kita vertus, pačių vadovų tinkamai keliami klausimai, aktualios žinios, ir sisteminis mąstymas skaitmeninės transformacijos srityje ieškoti kaip, kurioje srityje, ir kada – galime siekti didesnės vertės ir efektyvumo – pasitelkdami technologijas? Šį klausimą gali kelti bet kurios srities vadovas – atsakingas už funkcinę sritį ar visą organizaciją, ir nepriklausomai nuo jos dydžio ar veiklos srities.

 

Siekdami atrasti galimybes ir įvertindami rizikas, modulio metu atsakysime, kas yra skaitmenizacija? Ką ji reiškia mūsų įmonei? Kas, ką, ir kokia apimtimi mūsų organizacijoje turi daryti, kad būtume teisingame kelyje ir judėtume tinkamu greičiu? Kaip teisingai įsivertinti tokių projektų naudas ir kaštus? Kaip pasiekti numatytas naudas? Kaip užtikrinti tokių projektų finansavimą? Kaip žinoti, kurį technologinį sprendimą pasirinkti, kai jų tiek daug? Kaip įtraukti darbuotojus į skaitmeninį pokytį, kad nebūtų pasipriešinimo?

 

Klausimų daug, o atsakymus rasti sudėtinga, tačiau kartu atsakysime į šiuos ir kitus kylančius klausimus, kalbėdami apie technologijas paprastai, verslo kalba, pritaikydami žodyną ne technologijų žmonėms. Modulio metu siekiama perprasti skaitmeninę transformaciją nuo paprasčiausių ir greičiausiai pritaikomų metodų, įrankių, sprendinių versle siekiant efektyvesnės veiklos, iki naujų galimybių verslo plėtrai bei augimui siekti. Studijų turinys yra paremtas naujausiomis žiniomis šioje srityje, o veiklos suformuotos remiantis praktine metodika, kuri įgalina vadovus identifikuoti ir įveiklinti strategines skaitmeninės transformacijos galimybes savo organizacijose.

 

Tematiniu atžvilgiu modulis apima visus šios transformacijos lygmenis ir įtraukia skaitmeninimą (informacijos skaitmeninimą iš analogo į skaitmeninį formatą), skaitmenizavimą (skaitmeninių duomenų ir įrankių išnaudojimą efektyviausiu būdu) bei skaitmeninę transformaciją, kaip naujų ir pridėtinių verčių kūrimą savo klientams bei darbuotojams.

Ką išmoksite?

Baigę modulį:  

 • Gebėsite identifikuoti skaitmenizavimo poreikius ir galimybes savo organizacijoje;  
 • Sužinosite, kokios priemonės ir įrankiai yra aktualūs bei tinkamai juos išnaudoti;  
 • Turėsite patirties nagrinėjant realius verslo skaitmenizavimo atvejus ir sprendžiant iššūkius; 
 • Gebėsite formuoti skaitmenizavimo strategiją savo organizacijoje;  
 • Gebėsite nuo idėjos iki įgyvendinimo formuoti, koordinuoti skaitmenizavimo projektus, ir numatyti finansavimo galimybes tokiems projektams teikti. 

 

Taikydami įgytas žinias praktikoje, viso modulio metu trijų-keturių žmonių grupės rengia taikomąjį skaitmeninės transformacijos projektą savo arba pasirinktai organizacijai. Ši dalis leis ne tik įsisavinti gautas teorines žinias, tačiau ir išspręsti ne teorinį, bet praktinį pasirinktoje organizacijoje kylantį iššūkį. Modulio struktūra sudėliota taip, kad tiriamojo projekto metu, po kiekvienos teorinės paskaitos galėtumėte papildyti savo tiriamąjį darbą naudingomis įžvalgomis. Tiriamasis darbas tai galimybė spręsti realius iššūkius ir kurti vertę pasirinktai organizacijai bei gauti naujų įžvalgų iš komandos narių apie sprendžiamą iššūkį. Tai leis užtikrinti teorinių žinių pritaikymą praktikoje.

 

Modulio struktūra sudėliota taip, kad tiriamojo projekto metu, po kiekvienos teorinės paskaitos galėtumėte papildyti savo tiriamąjį darbą naudingomis įžvalgomis.  

 

Tiriamasis darbas – tai galimybė spręsti realius iššūkius ir kurti vertę pasirinktai organizacijai bei gauti naujų įžvalgų iš komandos narių apie sprendžiamą iššūkį. Tai leis užtikrinti teorinių žinių pritaikymą praktikoje.  

Pagrindinės temos

Pagrindinės modulio temos:

 • Disruptyvios technologijos (dirbtinis intelektas, blockchain, VR/AR, etc.) ir jų įtaka verslo procesams
 • Duomenų valdymas ir kaip organizaciją paversti duomenimis grįsta?
 • Procesų skaitmeninimo, automatizavimo procesas ir galimybės
 • Skaitmeninė klientų ir darbuotojų patirtis - iš ko susideda ir kaip ją pagerinti?
 • IT f-jos valdymas - ką svarbu žinoti, kad IT organizacijoje veiktų efektyviai?
 • Skaitmeniniai verslo modeliai – kokias verslo galimybes atveria skaitmeninis pasaulis?
Dėstytojai
Kaip veikia Vadovų Magistrantūra (MM)?
1.
Identifikuok žinių poreikį
2.
Pasirink modulį
3.
3 moduliai + MBD = Magistro diplomas
4.
Rinkis kitus modulius ir tęsk mokymąsi visą gyvenimą
2024 M.
Kiti moduliai
KONSULTACIJA

Svarstote apie studijas?

Registruokitės į asmeninę konsultaciją ir padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią mokymosi programą!
Registruotis konsultacijai
Indre Mertinienė, Vadovų mokymosi konsultantė
Skaidrė Samuilė,
Executive Education Consultant
magnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram