Vadovų Magistrantūra (MM)

Verslo vystymas ir tvarumas

Modulis
Registruotis konsultacijai
Tvarumas - gebėjimas kurti vertę neįsiskolinant ateities kartoms. Jo aktualumas auga neregėtais tempais, bet daugelis organizacijų vis dar ieško savo santykio su juo. Šiame modulyje tvarumą laikome ne kliūtimi, o naujų verslo galimybių šaltiniu.
Kristina Maikštėnienė
Modulio vadovė
ISM MM patyriminės paskaitos
Verslo vystymas ir tvarumas
Modulio tikslas
Šio modulio tikslas – naujausias pasaulyje tvarumo žinias sudėti į vieną visumą, kad jį baigę galėtumėte sukurti savo organizacijos tvarumo strategiją.
Kam vertėtų rinktis šį modulį?
Šis modulis skirtas tiems vadovams, kurie įžiebs strateginius tvarumo pokyčius savo organizacijose. Taip pat jį verta rinktis ir konsultantams, kurie nori padaryti ilgalaikį pokytį, ne tik tvarumo ataskaitas.
Modulio rezultatai
Praktiškai išbandysite tvarumo brandos diagnostikos metodikas, įvaldysite tvarių transformacijų technikas ir gebėsite pakylėti organizacijas į aukštesnį tvarumo lygmenį. Pirmas tvarumo transformacijos projektas gims studijų metu.
Lietuvių kalba
1 semestras
2024 m. ruduo
Išsami informacija apie modulį
Apie modulį
Ką išmoksite?
Pagrindinės temos
Dėstytojai
Apie modulį

Apie modulį 

 

Studentų mylima ilgametė ISM Executive School dėstytoja Kristina Maikštėnienė šių metų rudenį pakvies į ilgai brandintą Verslo vystymo ir tvarumo modulį. Lektorė aplankė garsiausius pasaulio universitetus ir konferencijas, surinko Lietuvos ir užsienio profesionalus ir kviečia magistrantus „sudėlioti į lentynas“ naujausių žinių bei praktikų sistemą apie dalyką.

Modulis unikalus tuo, kad jame į tvarumą bus žvelgiama per verslo (komercinių ir nekomercinių veiklų) vystymo bei plėtros prizmę, ypatingą dėmesį skiriant sprendimų vertės pamatuojamumui.

 

 

Fasado perdažymas ar fundamentali renovacija?

 

Tvarumo sąvoka linksniuojama taip dažnai, kad tampa svarbu atskirti jos atspalvius ir tikslus. Taikant būsto analogiją, nemažai įmonių vis dar renkasi fasado dažymą “tvariais”, nuo aplinkos poveikio apsaugančiais dažais. Tačiau sparčiai daugėja investuojančių į fundamentalią, gerai apskaičiuotą ir efektyvią būsto renovaciją. Net ir tie, kas renkasi fasado perdažymą vietoje fundamentalių verslo pokyčių, daro tai vedami gerų norų bei tikslų. Vienok jiems trūksta žinojimo, pavyzdžių bei pamatuojamų įrankių tam, kad pasiryžtų bei įtikintų kitus atverti naujas verslo vystymo kryptis. Pritrūksta ir svarių argumentų pokyčiui inicijuoti.

 

 

Pokyčiai neišvengiami. Kaip neatsilikti?

 

Galimybių laiko langas - ne begalinis. Tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu kuriamas teisinis pagrindas dėl ESG (angl. Environmental, Social, Governance) principų. Tikėtina, jau greitai didžiosios įmonės kartu su valdymo ataskaitomis privalės skelbti ir tvarumo ataskaitas, kurių atskleidimo reikalavimai bus prilyginami tiems, kurie taikomi finansinėse ataskaitose pateiktiems duomenims.

 

Kitokių strategijų kūrimui ir įgyvendinimui bus būtini įsitraukę, žinias bei ekspertų tinklą valdantys vidiniai vadovai.

 

Ką išmoksite?

Mąstysena. Pasitelkiant tinklų ir sistemų mokslą treniruojama integruota strateginė mąstysena. Tikslas – verslo vystymas (transformavimas) tvariai.  

 

Žinios. „Sudėliota į lentynas“ tvaraus verslo vystymo žinių bei praktikų sistema, apimanti esmines tvarių inovacijų technikas (produkto, verslo modelio, ekosistemos lygmenys).

 

Poveikis. Modulio absolventas bus pilnai pasirengęs įžiebti (inicijuoti) pokytį konkrečioje įmonėje, transformuojant ją per vieną ar daugiau tvarumo brandos pakopų. 

 

Modulis unikalus tuo, kad moko ne atlikti auditą ar parengti ataskaitą, o iš esmės suprasti konkretaus verslo architektūrą ir suplanuoti konkretų pamatuojamą verslo vystymo pokytį tvarumo link. Tobulas vadovėlis šiems pokyčiams dar neparašytas. Norėdami būti keliais žingsniais priekyje, viename modulyje sudėjome tai, ką žino geriausios pasaulio verslo mokyklos, tvarumo kompetencijas vystantys verslai bei atskirų sričių konsultantai.  

 

Visą pusmetį tiesiogiai susitiksite su daugybe Lietuvos bei užsienio lektorių ir tvarumo praktikų bei atskirų sričių ekspertų. Iš netiesioginių (antrinių) šaltinių taip pat gebėsite atsekti, kas Lietuvoje ir pasaulyje ką išmano. Nuo pat pirmųjų susitikimų tai taps modulio grupės kompetencijų ryšių dalimi, kad, iškilus poreikiui, turėtumėte nuomonę „kas yra kas“ tvarumo pasaulyje, kad galėtumėte greitai rasti reikiamą informaciją ir teisingai identifikuoti kompetencijų šaltinius. Kartu su ISM Digital Innovation LAB inicijuosime sprendimus, padedančius šį tinklą integruoti jūsų asmeninei tinklaveikai.  

 

Realus tvarumo transformacijos projektas gims jau šio modulio studijų metu. Trijų žmonių grupėse, taikydami nuoseklią Niujorko universiteto Sterno verslo mokykloje sukurtą struktūrą ir kelių metodikų derinį (neformalius giluminius interviu, klausinėjimo bei kvestionavimo technikas, decentralizuoto ekspertų tinklo įveiklinimą), dalyviai parengs konkrečios įmonės tvarumo verslo atvejį (angl. “Business Case for Sustainability”). Jo tikslas – pasiūlyti ir argumentuoti konkretų strateginį organizacijos tvarumo pokytį (transformaciją).  

Pagrindinės temos

Numatomos pagrindinės temos:

 • JT darnaus vystymo tikslai (angl. SDG): ką turi žinoti verslas? ESG / SDG prioritetai ir vizijos.
 • ESG / SDG prioritetai ir vizijos (tęsinys).
 • Produkto lygmens tvarumo strategijos (1). Produkto ir paslaugos moduliarizacija, ekodizainas. Kūrybiniai ir skaitmeniniai sprendimai.
 • Produkto lygmens tvarumo strategijos (2): Vertės grandinės atsekamumas ir skaitmenizacija.
 • Sistemų ir tinklų strategijos (1): Žiedinės ekonomikos modeliai.
 • Sistemų ir tinklų strategijos (2): Skaitmeninės technologijos žiedinėje ekonomikoje.
 • Verslo modelio lygmens strategijos (1): Kaip tvarus verslo modelis konstruojamas realybėje?
 • Verslo modelio lygmens strategijos (2): Skaitmeninė vaizduotė (angl. digital imagination), paslaugizacija.
 • Kaip sutelkti organizaciją tvarumo įgyvendinimui?
 • Asmens elgsenos pokyčių strategijos.
 • Business Case for Sustainability mini konferencija.
Dėstytojai
Kaip veikia Vadovų Magistrantūra (MM)?
1.
Identifikuok žinių poreikį
2.
Pasirink modulį
3.
3 moduliai + MBD = Magistro diplomas
4.
Rinkis kitus modulius ir tęsk mokymąsi visą gyvenimą
2024 M.
Kiti moduliai
KONSULTACIJA

Svarstote apie studijas?

Registruokitės į asmeninę konsultaciją ir padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią mokymosi programą!
Registruotis konsultacijai
Indre Mertinienė, Vadovų mokymosi konsultantė
Skaidrė Samuilė,
Executive Education Consultant
magnifiercrosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-upchevron-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram